Temel Bilgi Teknolojileri 1 final sınavı ünite özetleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy / LÜTFEN yıldıza tıklayarak YAZIYA OY VERİNİZ / ortalama: 4,00 / 5)
Loading...

Temel Bilgi Teknolojileri 1 Birinci Yarıyıl Final Ders Özetleri

Temel Bilgi Teknolojileri 1 dersi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet bölümünün ilk yarıyılında alınır ve 3 kredisi vardır.

İnternetin ve bilgi teknolojilerinin bu kadar hayatımızın içine girdiği bir dönemde, konu içeriği itibariyle bu ders esasında bize yabancı değildir.

Temel bilgisayar programlarının ve kavramlarının tanıtıldığı derste zor olan, bazı programlara dair yer alan kullanım detaylarıdır. Neticede birçoğumuz Word ve Excel gibi programları kullansak da, birçok detayı deneyerek öğreniriz ve ezberimizde tutmayız.

İşte bizzat Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanan bu ders özetleri, tüm bu ayrıntılara hakim olmak için oldukça yeterlidir.

Hele ki temel gayesi dersi geçmek olan bir öğrenci için bu özetlerin oldukça işe yarayacağını düşünüyorum.

Bu ders özetleri toplam 8 üniteden oluşmaktadır. Bildiğiniz üzere vizede ilk dört üniteden sorular gelmektedir. Finalde ise hem ilk dört üniteden hem de son dört üniteden sorular sorulmaktadır.

Final sorularının içinde son dört üniteye ait sorular mutlaka ağırlıkta olsa da, ne yazık ki elimizde net bir oran bulunmamaktadır. Vize konularından ne kadar ya da son dört üniteden ne kadar soru geleceğini bilmek mümkün değildir.

adalet temel bilgi teknolojileri final özetleri

Bu nedenle bu metinde yer alan 8 ünite özetinin tamamına göz atılmasını tavsiye ediyorum. Ama yine de çok vaktiniz yoksa; en azından 5, 6, 7 ve 8inci ünitelere göz atmanız da işinize yarayacaktır.

Unutmayın ki bu metindeki bilgiler özettir ve koskoca bir kitabın neredeyse 25 sayfaya indirilmiş halidir. Az vaktiniz varsa ya da hızlıca konulara hakim olmak istiyorsanız, aşağıdaki ders özeti çok işinize yarayacaktır.

Vize konularına ait ders özetlerine göz atmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Adalet bölümü temel bilgi teknolojileri 1 yarıyıl final ders özetleri oku (1-8 Üniteler)

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir